FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Cestu pohárem ukončil Třinec

V dalším kole nás čekal tým Třince. Byla to velká výzva. V případě výhry by do Zlína přijel Tatran.
5. kolo
Pohár Českého florbalu
čt 10.10.2019 - 19:30 SH Stars Třinec
FBC Intevo Třinec
7:5
Zlín Lions
branky: 6. Filip Sikora, 8. Dominik Kupczak, 17. Filip Turoň, 18. Lukáš Marthaus, 19. Vladimír Hloužek, 50. Filip Turoň, 51. Lukáš Tomiczek - 1. Pavel Balusek, 5. Pavel Balusek, 20. Michal Baroň, 48. Pavel Balusek, 57. Filip Horník; rozhodčí: Ondřej Sojka - Ondřej Lepík; vyloučení: 8:5; využití: 2:2; diváků: 104; Střely: 31:40; po třetinách: 5:3, 0:0, 2:2;
Sestava FBC Intevo Třinec: 9 Kyselý Jakub, 14 Hloužek Vladimír, 15 Janovský Tomáš, 16 Tomiczek Lukáš, 17 Turoň Filip, 21 Sikora Tomáš, 22 Kupczak Dominik, 23 Martynek Michal, 27 Fiedor Jan, 33 Hecl Matěj, 35 Mieszek Jan, 47 Janáč Jan, 68 Marthaus Lukáš, 74 Badura Michal, 87 Sikora Filip, 88 Franek Michal, 90 Gorný Dominik, 94 Piško Jan, 97 Szmek Jan, 99 Boszczyk David
Sestava FBC Intevo Třinec: 3 Balusek Pavel, 11 Zdráhal Jakub, 13 Štěpánek Jiří, 18 Volf Tadeáš, 20 Pospíšil Petr, 28 Koňařík Matěj, 32 Bartík Jaroslav, 74 Baroň Michal, 77 Horník Filip, 81 Lovecký Jaroslav, 87 Kořený Michal, 88 Vondřejc Jan, 91 Chalabala Lukáš, 95 Kundrata Michal, 97 Svoboda Patrik, 99 Jakub Žáček

Ve čtvrtek jsme odehráli další kolo Poháru České pojišťovny. Večerní utkání začalo lépe pro náš celek, kdy jsme se hned na začátku ujali dvoubrankového vedení, to jsme si však nepohlídali a po nedůrazu na naší polovině Třinec otočil zápas a dostal se do tříbrankového vedení. Na konci první třetiny nás rozhodčí po přísném verdiktu poslali do oslabení 5 na 3. Druhou třetinu jsme zahájili v oslabení, které jsme uhájili a začali jsme soupeře tlačit. Od druhé třetiny jsme tahali za delší provaz, ale bohužel nás v největším tlaku poslali do oslabení 5 na 4 a poté po velmi zvláštním vyloučení do oslabení 5 na 3. Toto vyloučení jsme bohužel již neubránili a soupeř si vytvořil tříbrankový náskok, který jsme již nedokázali stáhnout.

Hodnotil trenér Miroslav Kořének

Komentář trenéra domácích Jiřího Kajfosze: "No... Dnes to byla šichta. Myslím, že nás dnes soupeř i místy docela přehrával. Přišlo mi, že někteří v hlavách už spíš naháněli Langera než aby si nejprve pohlídali Koňaříka. Ale asi i za zásluhy v předešlých kolech jsme postoupili a jsem za to moc rád. Děkuji klukům za nasazení a soupeři za super zápas."

Komentář trenéra hostí Miroslava Kořénka: "Dnes jsme si nepohlídali první třetinu a soupeř otočil náš náskok. Od druhé třetiny jsme hráli výborně, naplno za což jím děkuju. Soupeři přeju hodně štěstí v dalším kole. Děkujeme za zápas a divákům za kulisu."