FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Muži se po výhře nad Aligátory posouvají na 3. místo ligové tabulky

Mužský A-tým se v rámci 18. kola utkal na domácí palubovce s týmem Aligators Klobouky.

ZLÍN LIONS vs. ALIGATORS KLOBOUKY 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

Utkání se hned od první minuty začalo hrát ve vysokém tempu. Aligátoři se prezentovali aktivním a běhavým stylem a tak se hrál velmi dynamický florbal nahoru dolů. Do vedení se v 5. minutě po nenápadné střele dostali hosté (0:1). V 10. minutě však bylo vyrovnáno, když gólový účet Lvů otevřel Haša (1:1). Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. O minutu později opět dostal hosty do vedení Dlouhý (1:2). I na tento gól však našli Lvi rychlou odpověď, když se prosadil Vl. Blažek (2:2). Další střelecké pokusy úspěšně likvidovali brankáři a tak se po první části šlo do šaten za nerozhodného stavu.

I ve druhé třetině se o krok napřed dostali hosté, a to ve 29. minutě z hole Zbořila (2:3). Stejně jako v předchozích dvou případech ale dokázali Lvi poměrně rychle srovnat krok, když se ve 32. minutě přesnou střelou blýskl Ondroušek (3:3). V následujících minutách měli Lvi možnost dostat se do vedení, své šance ovšem nevyužili. A tak se před koncem prostřední dvacetiminutovky dostali již počtvrté v zápase do vedení Aligátoři (3:4). Po dvou třetinách tak byli blíže k zisku bodů hosté z Klobouk.

Lvi nechtěli odejít z domácího utkání poraženi. Ani soupeř ale ve svém úsilí nepolevoval a tak byla závěrečná třetina napínavá až do samotného konce. Ve 43. minutě znovu dotáhl jednobrankový rozdíl ve skóre z rychlého brejku Rek (4:4). V 50. minutě se však opakoval scénář z předchozích třetin a Aligátoři šli znovu do vedení (4:5). Hned za 14 vteřin ale svou druhou brankou popáté srovnal stav utkání Haša (5:5). Za dalších 27 vteřin přidal šestý gól Chalabala a Lvi poprvé vedli (6:5). Závěrečných 8 minut ještě nabídlo několik zajímavých šancí na skórování domácím i hostujícím hráčům. Žádná z nich ale v brance neskončila a tak se z těsného vítězství 6:5 mohli radovat domácí Lvi.

Branky (asistence): 10. Jakub Haša (Malošík), 15. Vladimír Blažek (Haša), 32. Lukáš Ondroušek (Horník), 43. Adam Rek (Svoboda), 51. Jakub Haša (Malošík), 52. Lukáš Chalabala (Samohýl) - 5. Jakub Hladký (Galajda), 11. Martin Dlouhý (Doupovec), 29. Pavel Zbořil (Doupovec), 37. Filip Konstant (Zouhar), 51. Pavel Zbořil (Líznar)

Fotogalerii (foto: Václav Mikulík) z utkání ke shlédnutí zde:

Další utkání čeká Lvy v sobotu 27. ledna od 18:00 hod. na půdě týmu FBC Přerov