PREVIEW | Muži se vrací na domácí palubovku! V rámci 5. kola přivítají Šumperk

Mužský A-tým se pokusí v neděli na domácí palubovce proti Šumperku ukončit čekání na první výhru v letošní sezoně.

Muži po úvodních čtyřech zápasech v Národní lize stále čekají na první vítězství. První dva zápasy proti Havířovu a Kopřivnici dopadly nejtěsnějším možným rozdílem ve prospěch soupeře 2:3. Další dva venkovní duely proti Opavě a Petrovicím také body nepřinesly. Nyní se ale Lvi vracejí na domácí půdu, kde se v nedělním utkání proti Šumperku pokusí nepříznivou bilanci z úvodních kol zvrátit. Pojďme si jejich víkendového soupeře představit blíže.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE – ASPER ŠUMPERK

Florbalový klub Asper Šumperk svou první florbalovou sezonu odehrál již v roce 2001, kdy se přihlásil do Českého florbalu. Aktuálně v klubu působí přes tři stovky florbalistů a florbalistek, kteří tvoří kompletní mužskou strukturu a také tři kategorie ženské složky.

A-tým mužů byl až do sezony 21/22 dlouholetým účastníkem Divize, ve které strávil celkem deset sezon. Úspěch v podobě postupu do Národní ligy přišel právě ve zmíněném ročníku 21/22, kdy se jim podařilo postoupit z Divize. Aktuální sezona tak je pro šumperské teprve druhou v Národní lize.

V loňském premiérovém působení si hráči Šumperku nevedli vůbec špatně. Základní část zakončili se ziskem 39 bodů na 4. místě. Z 22 odehraných utkání vyhráli 13 (z toho 1 v prodloužení) a 9 jich prohráli (z toho 1 v prodloužení). Během této porce nastříleli celkem 136 gólů, což byl v rámci všech týmů šestý nejlepší výkon. Ve statistice obdržených branek pak byli se 112 inkasovanými brankami pátí nejlepší. V nadstavbové části play-off vyzvali ve čtvrtfinále rožnovské Sršně, se kterými ale nakonec prohráli sérii poměrem 1:3 na zápasy.

V letošní sezoně jsou šumperští po čtyřech odehraných kolech průběžně na 5. místě, když se jim podařilo získat 7 bodů za výhry proti Hranicím (8:3) a Opavě (5:3) a prohru v prodloužení proti havířovskému Slovanu (5:6 pr.).

PŘEHLED POSLEDNÍCH VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ:

Co se týká vzájemné bilance, Šumperk rozhodně není nejoblíbenějším soupeřem Lvů. Z posledních 9 vzájemných utkání vyhráli muži pouze jednou a to v sezoně 17/18. Kromě zmíněné výhry navíc pokaždé inkasovali minimálně 10 branek. O motivaci víc tuto nepříznivou bilanci v neděli alespoň částečně vylepšit.

• DOMA - 18. 11. (11. kolo): Zlín Lions vs. FBC Hranice

Těšíme se na všechny v neděli 8. 10. od 16:30 na SPŠ ve Zlíně. A pokud nemůžete dorazit přímo na halu, fanděte alespoň na dálku při sledování textového online přenosu: https://www.ceskyflorbal.cz/match/detail/default/975991