PREVIEW | Muži vyráží na další venkovní utkání. O první výhru zabojují v Petrovicích

Mužský A-tým čeká v sobotu další venkovní utkání. Tentokrát se vydává do Petrovic, kde se pokusí získat první body do ligové tabulky.

Z.F.K. PETROVICE vs. ZLÍN LIONS (SOBOTA 30. 9. / 17:00 / SH ZŠ a MŠ PETROVICE U KARVINÉ)

Muži po prvních třech zápasech v Národní lize stále čekají na první body. První dva zápasy proti Havířovu a Kopřivnici dopadly nejtěsnějším možným rozdílem ve prospěch soupeře 2:3. Třetí duel s Opavou pak ovládl soupeř poměrem 3:7. Nyní mají Lvi před sebou další výjezd k silnému soupeři. V Petrovicích se pokusí nelichotivou statistiku z úvodních kol zvrátit. Pojďme si jejich víkendového soupeře představit blíže.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE - Z.F.K. PETROVICE

Florbalový klub Z.F.K. Petrovice byl založen v roce 1997. Své členství v Českém florbalu pak datuje od roku 2000. Aktuálně v klubu působí přes dvě stovky florbalistů, kteří tvoří kompletní mužskou strukturu od přípravky až po veterány.

A-tým mužů se po pěti letech strávených ve vyšší soutěži vrátil v loňské sezoně do Národní ligy. Od sezony 2016/2017 hráči Petrovic působili ve druhé nejvyšší soutěži u nás - 1. lize mužů. Jejich nejlepším umístěním v 1. lize byla 8. příčka a postup do čtvrtfinále play-off v premiérové sezoně 2017/2018.

Loňský ročník v Národní lize zakončili petrovičtí po základní části na 6. místě se ziskem 35 bodů. Z 22 odehraných utkání vyhráli 12 (z toho 3 v prodloužení) a 10 jich prohráli (z toho 2 v prodloužení). Během této porce nastříleli celkem 141 gólů, což byl v rámci všech týmů třetí nejlepší výkon. Ve statistice obdržených branek ale byli se 134 inkasovanými brankami mezi pěti nejhoršími. V nadstavbové části play-off vyzvali ve čtvrtfinále pozdějšího vítěze Národní ligy tým Kopřivnice. V dramatické sérii musel o postupujícím do semifinále rozhodnout až pátý duel, který nakonec ovládli kopřivničtí poměrem 9:5.

V letošní sezoně jsou Petrovice po třech odehraných kolech průběžně na 3. místě, když se jim podařilo získat 7 bodů za výhry proti Opavě (6:5) a Přerovu (4:1) a prohru v prodloužení proti Aligátorům z Klobouk (5:6 pr.).

• DOMA - 4. 11. (9. kolo): Zlín Lions vs. FBC Přerov

A další víkend se na Vás těšíme na druhém domácím utkání proti Šumperku, které je na programu v neděli 8. 10. od 16:30 hod. na SPŠ ve Zlíně.