FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Junioři zakončili základní část 1. ligy posledními dvěma zápasy

O víkendu odehráli mladí Lvi poslední dva zápasy v základní skupině 1. ligy juniorů v Havířově a Olomouci.

TORPEDO HAVÍŘOV vs. ZLÍN LIONS 2:10 (1:4, 0:3, 1:3)

V sobotu si kluci počtvrté v sezoně zahráli proti Havířovu. Lvi šli rychle do vedení, když se hned v prvním střídání prosadili po pěkně sehraném signálu. Domácí se z rychlé branky ale otřepali, začali hrát trpělivě na míčku a v páté minutě srovnali skóre z ojedinělého brejku. Od poloviny první třetiny se ale kluci dostali do tempa, omezili zbytečné ztráty a začali proměňovat šance, které si vytvářeli. První třetina tak skončila vítězstvím lvů 4:1. Ve zbytku zápasu Lvi hru kontrolovali, postupně přidávali další branky a zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce.

Branky: 6. Dominik Ryška, 59. Dominik Ryška - 1. David Vodica, 12. Adam Jiříček, 17. Ondřej Balner, 20. Matěj Klímek, 22. Jakub Vít, 26. Adam Rek, 30. David Vodica, 49. Jakub Holiš, 51. Jakub Holiš, 59. David Vodica

Sestava: Sklář, Šiška – Bureš, Procházka, Čeček, Klímek - Vodica, Jiříček, Rek, Holiš, Vít, Balner, Dudek, Tkadlec, Kresta, Hala

FBS OLOMOUC vs. ZLÍN LIONS 3:13 (1:4, 0:4, 2:5)

V neděli odehráli Lvi poslední zápas základní části na palubovce Olomouce. Od začátku utkání byli kluci na hřišti lepším týmem, pozorně bránili, dobře kombinovali a také úspěšně zakončovali vytvořené brankové příležitosti. Nakonec tak domácím, kteří se v průběhu sezony výsledkově trápili, uštědřili porážku 3:13.

Branky: 14. Tomáš Jelínek, 53. František Kužel, 54. Tomáš Jelínek - 1. Ondřej Balner, 5. Michal Procházka, 14. Ondřej Balner, 15. Matěj Klímek, 21. Adam Jiříček, 23. David Vodica, 36. David Vodica, 38. David Vodica, 41. David Vodica, 50. Jakub Vít, 52. Adam Jiříček, 54. Ondřej Balner, 60. Jakub Vít

Sestava: Šiška, Drábek – Klímek, Čeček, Bureš, Pavliš, Procházka - Vodica, Jiříček, Tvrdoň, Holiš, Vít, Balner, Rek, Tkadlec, Kresta

Kluci zakončili základní část 1. ligy juniorů skupiny B na prvním místě s celkovou bilancí 15 výher, 1 výhry v prodloužení, 4 porážek a 2 porážek v prodloužení. V play-off bojích o postup mezi 16 nejlepších týmů se utkají o nadcházejícím víkendu s pražskými Wizards DDM SO Praha 10. První duel je na programu v sobotu 25. 2. od 16:00 na SH Štěrkoviště v Otrokovicích a v neděli 26. 2. v Praze.