Muži udrželi výhrou nad Paskovem domácí neporazitelnost

Mužský A-tým přivítal v sobotu v rámci 17. kola na domácí palubovce tým Paskov Saurians.

ZLÍN LIONS vs. PASKOV SAURIANS 10:4 (1:1, 4:1, 5:2)

Mužský A-tým ve svém druhém lednovém utkání utkal se čtvrtým celkem tabulky z Paskova. První lednové utkání muži těsně prohráli na půdě Třince a tak se před domácím publikem chtěli opět vrátit na vítěznou vlnu, což se jim podařilo.

Vstup do utkání nebyl z pohledu Lvů špatný. Koncovka však bylo to, co pokulhávalo. Brankové příležitosti mužů končili buď vedle brány nebo na hostujícím gólmanovi. Poprvé se skóre měnilo v 10. minutě, kdy nabídnutou přesilovou hru využil Haša (1:0). Další šance domácích i hostujících hráčů likvidovali dobře chytající brankáři. V závěru třetiny se podařilo otevřít střelecký účet i Paskovu a vyrovnat stav na 1:1. V poslední minutě dostali Lvi velkou možnost jít opět do vedení, trestné střílení ale Kuba Haša neproměnil.

Ve druhé třetině již Lvi seřídili svá mířidla a dvěma rychlými góly Blažka Vl. a Žáčka v úvodních minutách odskočili na 3:1. A když se během dalších pěti minut dvakrát prosadil Vodica, dostali se Lvi do čtyřbrankového vedení (5:1). To dokázali paskovští florbalisté korigovat pouze jednou brankou a tak byl stav po dvou třetinách 5:2.

V poslední části se obraz hry o mnoho nezměnil. Stále to byli domácí, kteří byli v utkání lepším celkem a šli si za vítězstvím. Když navíc v 50. minutě po brankách Javoříka, Haši a Ondrouška navýšili skóre na 8:2, bylo víceméně rozhodnuto. Ve zbývající desetiminutovce se oba týmy prosadili ještě dvakrát a utkání tak skončilo poměrem 10:4 ve prospěch Lvů. Ti si ve svém 15 utkání připsali již 13 výhru. Na domácí půdě navíc zůstávají stoprocentní, když vyhráli všem osm duelů.

Branky (asistence): 10. Jakub Haša (Vodica), 23. Vladimír Blažek (Haša), 25. Jakub Žáček (Jiříček), 26. David Vodica (náj.), 28. David Vodica (Haša), 41. Adam Javořík (Kořének), 45. Jakub Haša (Baroň), 51. Lukáš Ondroušek (Jiříček), 57. David Vodica (Blažek Vl.), 59. Adam Kresa (Ondroušek) - 18. Vojtěch Daněk, 33. Jakub Mechel, 53. Adam Gejdoš, 58. Viktor Bőhm

Sestava: Bobál, Bartík - Haša, Blažek Vl., Vodica, Horník, Blažek Vo., Baroň, Malošík, Kořének, Vondřejc, Hájek, Ondroušek, Jiříček, Žáček, Kresa, Javořík, Samohýl

Další utkání odehrají muži v neděli 22. 1. od 17:00 hod. na hřišti Horní Suché. Doma se pak opět představí v sobotu 28. 1. od 14:30 proti Hluku

Fotogalerie z utkání ke shlédnutí ZDE (foto: Michal Rus)

Jak vypadá čelo ligové tabulky se můžete podívat níže.