Junioři si připisují vítězství nad Havířovem a Olomoucí

Juniory v sobotu a v neděli čekali dvě venkovní utkání na hřišti prvního a posledního celku tabulky.

TORPEDO HAVÍŘOV vs. ZLÍN LIONS 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

V prvním víkendovém zápase se junioři vydali do Havířova. Vzhledem k okleštění sestavě vsadili spíše na defenzivnější hru a nepouštěli tak domácí do mnoha brankových příležitostí. Své šance naopak proměnit dokázali, takže se v polovině zápasu dostali do vedení 3:0. Soupeř poté sice snížil, ale na začátku třetiny přidal Kuba Vít branku na 4:2 a toto vedení už junioři udrželi až do konce a radovali se z důležitého vítězství.

Branky (asistence): 40. Jan Warcholek, 42. Tomasz Grycz - 10. Jakub Vít (Hala), 27. Filip Juřica (Vít), 28. Matěj Tkadlec, 42. Jakub Vít

FBS OLOMOUC vs. ZLÍN LIONS 6:12 (2:3, 1:5, 3:4)

V nedělním zápase se mladí Lvi vydali do Olomouce, kde se velmi rychle vytvořili tříbrankový náskok. Komplikace přišly ve druhé třetině, kdy se nechalo vyloučit několik hráčů a domácí tak dostali možnost zahrát si dvě minuty dvounásobnou přesilovku 5 na 3. Tu ale junioři zvládli odbránit bez inkasovaného gólu. Ve druhé polovině druhé části nasázeli Lvi soupeři 5 branek a o výsledku bylo rozhodnuto. Třetí třetina už se jen dohrávala. Třikrát se v ní prosadil Matěj Tkadlec, který v zápase skóroval celkem čtyřikrát. I z druhého víkendového utkání si tak odnesli junioři plný počet bodů. V tabulce jim teď patří druhá příčka 2 body za vedoucím Hattrickem Brno, který má odehrán o jeden zápas víc. Ve čtvrteční dohrávce proti Pardubicím tak mohou junioři poskočit do čela tabulky.

Branky (asistence): 14. Tomáš Jelínek, 16. Tomáš Jelínek, 38. Jan Kašpar, 45. Matěj Pecha, 57. Jan Kašpar, 59. Tomáš Jelínek - 2. Jakub Vít (Balner), 4. František Tvrdoň (Bureš), 6. David Vodica (Jiříček), 33. František Tvrdoň (Bureš), 33. Matěj Tkadlec (Rek), 34. Ondřej Balner (Tkadlec), 36. Ondřej Balner (Jiříček), 39. Adam Jiříček (Tvrdoň), 45. Matěj Tkadlec (Balner), 56. Matěj Tkadlec, 57. Ondřej Balner (Šiška), 60. Matěj Tkadlec