Postrach jménem nájezdy stály U15 plný bodový zisk v Brodě

Další hrací víkend a další porážka v trestném střílení... U15 začíná zařazovat speciální nájezdové tréninky.

V neděli se konalo dvojutkání zlínských Lions U15 ve druhém koši, kde nás čekal soupeř z Brodu a tým Troopers z Brna.

ZLÍN LIONS vs. 1. AC UHERSKÝ BROD 7:1

Povahově dvě odlišné utkání mohli vidět diváci, kteří zavítali na sportovní halu do Uherského Brodu. První zápas nám umožnil vyzkoušet si klidnou rozehrávku a pohyb s balonkem i bez něj na soupeřově polovině. Brod nebyl nějak výrazně nebezpečný v ofenzivě, až na pár nechutných, zbytečných zákroků uherskobrodských při snaze získání balonku. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Marťa Macharáček se s námi podělil o pocity z tohoto utkání: První zápas hodnotím kladně i přes to že první třetina nebyla úplně nejlepší nechali jsme je určovat tempo hry což vyústilo k tomu, že to byla relativně vyrovnaná třetina. Od druhé třetiny jsme začali tvořit a určovat tempo které protihráčům dělal problémy a to bylo taky klíčové, protože jsme otočili zápas a vyhrály velkým rozdílem.

ZLÍN LIONS vs. TROOPERS 5:6 pn.

Druhé utkání bylo naprosto odlišného charakteru. Soupeř z Brna chtěl míček stejně usilovně, jako náš tým a hra se přelévala ze strany na stranu. Musím kluky pochválit za herní projev a nasazení, které bylo vyšperkováno v posledních minutách hry, kde se nám hned několikrát povedlo trefit brankovou konstrukci. Druhý zápas proti Troopers byl velmi napínavý. V první třetině jsme byli stále ospalí. Od druhé třetiny jsme začali hrát jednodušeji a rychleji. Po třetí třetině to skončilo remízou 5:5. A na nájezdy jsme potom nedokázali vstřelit více gólů jak Troopers" okomentoval utkání univerzál Kuba Pavel.

Sestava: Outrata, Váňa, Baťa, Štěpaník, Macharáček, Zapletal, Staviař, Pavel, Malaník, Čuba, Kresta, Kurtin.