FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Lvi předali dar Dětskému centru ve Zlíně

Lvi předali dar Dětskému centru ve Zlíně
Během měsíce března jsme se zapojili do iniciativy Běžííím a jezdííím pro dobrou věc, v rámci které jsme svými naběhanými a najetými kilometry mohli pomoci Dětskému centru ve Zlíně.

Měsíc běhů a jízd pro Dětské centrum ve Zlíně je za námi. Celý březen jsme společně zdolávali kilometry pro dobrou věc. 

‚‚Vzhledem k nepříznivě se vyvíjející situaci a zákazu trénování jsme chtěli podniknout něco, co by vylákalo členy všech kategorií klubu na čerstvý vzduch a nepřestali se hýbat. Když jsme se dozvěděli o akci Běžím a jezdím pro dobrou věc, tak jsme si řekli, že spojení pohybové aktivity s charitativní činností je výbornou volbou. Navíc jsme chtěli rozšířit povědomí o aktivitách Dětského centra,” objasňuje zapojení klubu do iniciativy šéftrenér Matěj Koňařík.

Během 31 dní se vydalo kolem 130 Lvů, Lvic a Lvíčat na téměř 1000 běhů či cyklistických jízd, během kterých jsme zdolali celkem 7 700 km. 

Bez podpory partnerů bychom tuto tuto aktivitu vůbec nedokázali zrealizovat. Velké poděkování patří především dvěma partnerům v čele se serverem fajn-brigady.cz, kteří se s námi do této iniciativy zapojili. Díky jejich účasti jsme mohli následně přispět za každý zdolaný kilometr částkou 1,50 Kč Dětskému centru ve Zlíně.  

Abychom byli na našich cestách vidět, zařídili jsme i speciální edici triček s nápisem Běžííím a jezdííím pro dobrou věc a logem našeho klubu. Je možné, že jste nás ve městě nebo okolí v tomto tričku zahlédli.

Spolu s prodejem této limitované edice triček, které si členové zakoupili, jsme mohli Dětskému centru ve Zlíně předat finanční dar ve výši 15 500 Kč. Máme tak velkou radost, že jsme svým pohybem přispěli na dobrou věc.

A co říká na podporu od florbalistů ředitel Dětského centra Marek Mikláš?

‚‚Mám velkou radost z pomoci od členů florbalového klubu Zlín Lions pro Dětské centrum Zlín, p.o., které pomáhá ohroženým dětem, jejich rodinám a osobám v krizi po celém Zlínském kraji. Snažíme se, aby těžké příběhy lidí v nouzi dopadly co nejlépe. O to více mě potěšila chuť florbalistů nám s touto obtížnou prací pomoci. Je neuvěřitelné, obzvláště v této době, že se do běhání a ježdění pro dobrou věc pustili florbalisté s takovou vervou. Věřím, že jim každý zdolaný kilometr nejen posílil tělo, ale přinesl jim i radost, že jsou součástí něčeho, co má smysl. Částka 15.500 Kč bude využita na dofinancování nového automobilu, díky kterému budeme schopni lépe pomoci tam, kde nás bude třeba. Jménem mým, všech zaměstnanců a klientů moc děkujeme!"

Děkujeme všem, kteří se svou vlastní aktivitou případně zakoupením speciální edice triček do akce zapojili. Níže si můžete prohlédnout galerii s fotkami, které jsme na našich cestách zachytili.