Benfika v Brně bodovala

Zlín Lions B - K1 Florbal Židenice 7:6 pn

Dne 3.10 se na hale v Tuřanech konalo 2. kolo druhé dorostenecké soutěže. V prvním zápase jsme se utkali proti Židenicím. Očekávali jsme lehčí průběh zápasu, ale bohužel jsme inkasovali gól hned ve druhé minutě. Naštěstí pro nás, David Vodica, o čtyři minuty později vyrovnal. Bohužel však minutu před koncem 1. třetiny jsme dostali gól, takže po první třetině na tabuli svítilo skóre 2:1 pro Židenice. Zanedlouho Vojtěch Prokůpek vyrovnal na 2:2, ale hned o minutu později se Židenice opět ujaly vedení. Poté následovaly protivníkovi dva góly, takže už to bylo 5:2 pro Židenice, ale hned o minutu později David Vodica snížil skóre na 3:5. Bohužel pro nás, soupeři opět skórovali.  Takže byli znovu ve

tříbrankovém vedení. Ale pak se nám povedl neskutečný obrat, když Vojtěch Prokůpek a David Vodica nasázeli tři góly, tak to bylo najednou 6:6. Šlo se do nájezdů, David Vodica nekompromisně zavěsil a Marek Šiška nedostal ani jeden gól. Nakonec jsme urvali těsné vítězství 7:6.

Zlín Lions B - Hornets Brno ZŠ Horní 7:5

Druhý zápas jsme chtěli začít lépe. I když Vojta Prokůpek s Davidem Vodicou  jako asistentem vstřelili úvodní gól, Hornets dokázali obrátit skóre a tak jsme šli do 2. části za stavu 1:2. Pár minut se dál hrálo, když jsme dokázali vstřelit 3 góly za 3 minuty. Soupeř se z těchto branek vzpamatovával dlouho a šel také do oslabení. Bohužel po jasně čistém zákroku Davida Vodicy, který ale rozhodčí posoudil jako faul, vstřelil soupeř gól z trestného střílení. Zbytek zápasu jsme ale vedení neztratili a vyhráli rozdílem 7:5

Sestava: Šiška, Moudrý, Strouhal, Prokůpek, Vodica, Farník, Rek, Smetánka, Bolf, Vaculík, Juřica, Rebroš, Pavel, Čeček, Nedbálek

Nakonec i přes ne úplně skvělé začátky se nám za velké pomoci hráčů z Ajaxu a ze starších žáků podařilo přivést první body do tabulky.

"Klukům se podařilo na rozdíl od prvního turnaje vyhrát oba zápasy, což by tým mohlo povzbudit do dalších klání. Je ale třeba  zapracovat na tlaku do brány a koncovce, protože bez vstřelených gólů se těžko vítězí... Úroveň naší hry hodně zvedly posily z Ajaxu a hlavně celá lajna starších žáků, která odehrála dva dobré zápasy a tým hodně podržela," hodnotí trenér Daniel Vít vystoupení Benfiky v Brně.

Autoři: Tobiáš Pavel, David Vaculík