FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Junioři zahájili celostátní soutěž dvěma zápasy

Zlín Lions – FBS Olomouc 10:5 (2:2, 5:2, 3:1)

Tým juniorů vstoupil do 1. ligy juniorů zápasem s FBS Olomouc i s posilami ze Znojma a Hranic. Do zápasu kluci vstoupili dobře a ujali se vedení brankou Jakuba Holiše. Soupeř dokázal odpověděl dvěma brankami, na konci první třetiny ale na 2:2 vyrovnal Lukáš Rajnoha. O výsledku utkání rozhodly vstupy do druhé a třetí třetiny, kdy se juniorům podařilo navýšit na 6:2 a ve třetí třetině na 10:4. Konečné skóre se zastavilo na 10:5 a junioři tak mohli slavit premiérové vítězství v 1. lize, na kterém se gólově podílely všechny útoky. Hattrick zaznamenal Jan Marcoň.

1.SC Tempish Vítkovice – Zlín Lions 9:1 (1:0, 4:1, 4:0)

Na druhý zápas kvalifikace vyjeli junioři do Ostravy, kde se utkali se silným týmem Vítkovic. Od úvodu utkání bylo jasné, kdo je na hřišti pánem a junioři se s vypětím všech sil bránili kombinační hře domácích. I díky dobrému výkonu brankáře Bobála bylo po dvou třetinách skóre 5:1. Ve třetí třetině už junioři odcházeli po fyzické stránce a zápas skončil prohrou 1:9. Jediný gól zaznamenal Jan Grygar, hostující z Hranic.

Příští víkend pokračují junioři zápasy doma s Ostravou a v Olomouci.