FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Elévci ve Slušovicích

Elévci ve Slušovicích
Sešli jsme se v přiměřeném počtu v situaci, kdy řádí nemoci a probíhají lyžařské výcviky. I tak jsme si ale užili parádní turnaj a hned v úvodu prozradím – trenéři mají radost ze zodpovědného přístupu drtivé většiny. A nezapomněli jsme mokrou hadru – v místě konání nezbytná nutnost pokud nechcete bruslit.

WHITE

Tým měl 3 lajny po 3 plus gólman, ideální stav, a měli tedy možnost si máknout všichni.  Našli se ale jednotlivci co si to asi přišli „odbýt“. V podstatě pomohla domluva. Ale v jednom případě až upozornění, že pokud se to nezmění, tak bude sedět… a najednou to šlo. Nicméně tudy v práci s dětmi jít nechceme a vždy individuálně řešíme.

 Na hřišti lvíčata odvedla pěkný výkon. Tvrdím to i v situaci, kdy jsme byli limitováni fyzickou zdatností – prostě to neuběhají. Tento handicap se projevil zejména proti Vsetínům (ano, i uštvanému 3-člennému G-čku na závěr) a při vzájemném zápase s BLUE. Se Slušovicemi šlo o vyrovnaný zápas do jejich nasazení „ranaře“, na což jsme my zareagovali Jardovou osobní pozorností. Pochopili to rychle a hra se vrátila k normálu. Jardo díky – pěkné a čisté bránění a znemožňování hry.

 Proč tedy ta spokojenost trenéra? Po převážnou dobu bylo vidět pěkně roztaženou hru, minimální seskupování všech hráčů kolem míčku a postupně do hlav proniká i udržení se na uzdě, když máme hlídat rozebrané si hráče soupeře. Jakmile získáme míček, ano, vyvezení hry dopředu ještě drhne, ale když už tam jsme, je to o tvořivosti – a to je TO o co v elévcích jde.  

 Za WHITE nastoupili: Jaroslav Kučaba, Tomáš Perdoch, Matyáš Albrecht, Dan Brdička, David Hlavica, Kateřina Kafková, Václav Mikulík, Petr Minarčík, Adam Školný, Adam Vingárek.

trenér: Petr Mračanský

 

BLUE

Tým nastoupil do prvního utkání proti domácím Slušovicím od začátku s chutí předvést, co se na tréningu naučil a zúročit nabité dovednosti. Kluci si sami rozdělili pozice na hřišti a vzájemně se doplňovali. Agresivně hrající Slušovice jasně přehrávali chytrostí a houževnatostí. V bráně do poslední minuty držel čisté konto Tomáš, ale půlminuty před koncem kapituloval, škoda, za předvedený výkon v bráně si tu „0“ zasloužil.

 V dalším zápase proti Vsetínu-G kluci dopředu makali, ale i zodpovědně bránili protiútoky soupeře a v pohledném zápase plných krásných akcí „nahoru – dolů“ remizovali.

 V prvním letošním vzájemném utkání se spolubojovníky z WHITE kluci předváděli pěkné útočné akce a přes houževnatý odpor protihráčů zvítězili. V báně předvedl dobrý výkon Marek.

 Do posledního utkání proti Vsetínu chtěli kluci udržet turnajovou neporazitelnost a zakousli se do soupeře od prvních minut a dokráčeli si pro zasloužené vítězství. V báně tým podržel Tomáš.

 Celkově musím kluky hrající turnaj na 2 lajny POCHVÁLIT za předvedený výkon, nasazení a poctivou obrannou činnost, dobré výkony v brance. Kluci předvedli, že když je chuť a zápal do hry, góly se dostaví, a i oko přísného diváka „rodiče“ si přišlo na své a spousta krásných florbalových akcí potěšila všechny přítomné.

 Za BLUE nastoupili: Jan Baťa, Marek Divoký, Jakub Hudečka, Filip Klenovský, Daniel Kurtin, Jakub Stavař, Tomáš Vrla.

trenér: Martin Vrla