Junioři na domácí palubovce uhráli 3 body

V neděli 23.9. se předvedli junioři ve svých prvních utkáních sezony na domácí půdě. Za předvedené výkony se rozhodně stydět nemuseli.

Zlín Lions – TJ Znojmo 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

Do prvního utkání sezony jsme nastoupili jako hurikán. Hned po 16 vteřinách jsme se dostali do dvoubrankového vedení. „Opařené“ Znojmo bylo pod tlakem a my si vypracovávali šance. Postupem času se začala první třetina vyrovnávat. Ve druhé třetině Znojmo získávalo převahu, což se i přes vynikající zákroky projevilo i na skóre zápasu. Ve třetí třetině si naše první = juniorská lajna dokázala získat převaha, druhá = dorostenecká lajna držela se soupeřem krok. Bohužel nám v cestě za gólem stála branková konstrukce.

Soupeře ze Znojma řadím na největší adepty na vítězství v 2. lize juniorů. Tým se zkušenostmi z juniorské extraligy ukázal, co se v nejvyšší soutěži minulý rok naučil. Zejména naše druhá lajna měla problémy s velice dobrým pressingem soupeře. Celkově naše kluky musím pochválit, že s takovým kvalitním soupeřem dokázali držet tempo do konce zápasu a byli mu vyrovnaným protivníkem.

branky (asistence): 00:06 Marek Dohnal, 00:16 Jakub Žáček (Marek Dohnal), 20:09 Jakub Žáček (Marek Dohnal) - 05:36 Jakub Ficko (Petr Mašek), 07:55 Štěpán Blažek (Jaroslav Matoušek), 11:37 Petr Mašek (Jaroslav Matoušek), 19:54 Jiří Chaloupka, 40:05 Zdeněk Frank

Zlín Lions – Vsetín 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)

Zápas se odehrával prakticky celý na soupeřově polovině. Od začátku kluci plnili taktické pokyny, kontrolovali průběh celého utkání a nenechali kluky z Lapače se dostat vůbec do hry. Agresivní hrou jsme odebírali soupeři míčky hned u jeho branky. Již v polovině zápasu bylo o vítězi jasno, Vsetín působil odevzdaně a naši hoši si prostě užívali hru. Konec zápasu již neměl takovou kvalitu, ale i tak jsme udrželi nulu vzadu.

branky (asistence): 05:00 Michael Kořének (Marek Dohnal), 07:13 Marek Dohnal, 11:13 Jakub Žáček (Michael Kořének), 29:56 Jan Michálek (Marek Dohnal), 33:41 Adam Javořík, 35:19 Petr Pospíšil (Jakub Vořechovský), 42:26 František Svitálek (Jakub Vořechovský), 43:59 Petr Pospíšil (Patrik Svoboda