FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Zhodnocení sezony dorostenců

Zhodnocení sezony dorostenců
I dorostenci mají za sebou další sezonu, po nečekaném úspěchu na Prague Games – největším mládežnickém turnaji v Česku (možná i na světě) jsme měli velké oči a v nadcházející sezoně se nemluvilo o ničem menším než o postupu do nejvyšší sezoně. Není divu, v Praze se nám totiž podařilo porazit týmy z první dorostenecké ligy i ze zahraničí (Zug United, Warberg, Black Angels, Chodov) a dojít tak až do B-semifinále, tam po velkém boji byla nad naše síly Mladá Boleslav.

Úvod sezony se nám úplně nepovedl, a tak jsme si v prvních zápasech proti celkům z čela odnesli dva listopadové výprasky. Slabá účast na letní přípravě a v porovnání s Praguegames nulové nasazení se na výsledku nevalně projevily. Nicméně ještě nic ztraceno nebylo a my směřovali svůj cíl k lednové odvetě proti Brodu. Zápas, kde jsme hráli o to abychom vše měli ještě ve svých rukách. Tento zápas byl reklamou na florbal, skvělé nasazení, mnoho šancí i dobrá obranná hra obou celků. Více ze hry jsme měli my, ale Brod ukázal, jak má silné lídry týmu a zápas strhl na svou stranu v poměru 2:3. Po této porážce šlo nasazení týmu mírně dolů a najednou začaly přibývat i omluvenky na zápasy. Ve zbytku sezony jsme pokračovali ve zlepšování herního projevu, ale kluci už do zápasů nechodili „na krev“ a tak jsme schytali dvě porážky od Slovácka 8:4 a 7:6. V ostatních zápasech jsme uhájili plný počet bodů, což ve výsledku znamenalo pouze 3. místo.


Tréninkové jednotky měli dorostenci ze začátku sezony tři, bohužel všechny na malých halách, ale s postupem sezony byli vybraní hráči bráni na tréninky áčka na velkou halu, tyto tréninky v rozvoji hráčů hráli podstatnou roli, s rostoucím tempem hry tak mohly rychleji růst i jejich dovednosti. Začátkem kalendářního roku už měli téměř všichni dorostenci možnost chodit na tréninky mužů, a tak měli čtyři tréninkové jednotky týdně, což už je pěkná porce pro výkonnostní růst, bohužel s blížícím se koncem sezony tréninková účast klesala, což je velká škoda.

Celkový herní projev se s postupem sezony zlepšoval. Hlavním faktorem ve vývoji jednotlivců bylo nasazení a docházka na trénincích, bylo pozitivní vidět, jak někteří kluci nám herně rostou před očima. Za všechny bych chtěl vyzdvihnout Tadeáše Volfa, který se během jedné sezony změnil z podprůměrného hráče na lídra týmu a může sloužit jako příklad, kam poctivá práce na tréninku vede a nám jako trenérům to ukazuje, že tréninky neděláme úplně špatně.😊.

Při tomto shrnutí bych chtěl poděkovat za uplynulou sezonu celému realizačnímu týmu, Mirovi Kořénkovi a Jardovi Vaňkovi 😊

Hodnotil trenér Lukáš Ondroušek