Z Bánova veze U14 čtyři body

18.kolo Zlínské ligy starších žáků odehráli v neděli 11. 3. ve sportovní hale v Bánově také lvíčata z U14.

Zlín Lions U14 – FBC FLORBEE Uherský Brod 11 : 7

V prvním utkání nás čekal domácí tým FBC FLORBEE Uhersky Brod. Lvíčata do zápasu vlétla jako vítr a hned v první minutě se ujala veden. I když se soupeři podařilo rychle srovnat, první třetinu nakonec vyhrála lvíčata nejtěsnějším poměrem 2:1. Ve druhé části se strhla přestřelka, kdy padlo celkem 10 branek. Více se dařilo lvíčatům, která tak do závěrečné části šla s vedením. V závěrečné dvanáctiminutovce si už kluci vedení hlídali, Šimi v bráně je držel výbornými zákroky a zápas k velké radosti všech hráčů dovedli do vítězného konce…

FBC Holešov – Zlín Lions U14 8 : 8

Druhým soupeřem nám byl FBC Holešov. Kluky s Holešova, kteří měli v sestavě jako obvykle mnoho mladších žáků čekal v neděli pouze jeden zápas (druhý soupeř se jim na turnaj nedostavil) a tak se na lvíčata vrhli s velkou chutí. Mladí hráči Holešova předváděli pohledný florbal, byli velmi efektivní v koncovce a také díky několika výborným zákrokům svého gólmana se dostali do hrozivého vedení 8:2. V polovině utkáni jsme tak stáhli hru pouze na dvě petice a začali postupně náskok smazávat. Velkou bojovností a obětavostí lvíčata nakonec v poslední minutě zápasu dokázala srovnat na konečných 8:8.

Tentokráte nemohli pomoci naši mladší žáci, kteří bojovali v neděli na domácím turnaji ve své kategorii a tak přišli klukům vypomoci Honza Marcoň a David Vodica, oba hráči z U15. Kluci byli oporami a pomohli tak U14 k dalšímu bodovému zisku. Cenné zkušenosti všichni kluci nabrali v obou zápasech, kdy se jim nejprve podařilo porazit rychlé a důrazné florbalisty z FBC FLORBEE Uh. Brod a ve druhém zápase se přesvědčili, že florbal se hraje až do závěrečného hvizdu a i několikabrankové manko se dá dotáhnout….

Sestava: Chovanec, Šiška – Kotolan, Slezák, Jabůrek, Strouhal, Vodica, Marcoň, Rucki, Holánek Jan, Holánek Jakub, Máčala, Prokůpek, Mračanský