FLOORBALL CLUB ZLÍN LIONS Logo Zlín Lions

Přátelské zápasy s Trenčínem

Přátelské zápasy s Trenčínem
Velmi dobré vztahy pojí kluby Zlín Lions a AS Trenčín Florbal. Po iniciativě trenéra Petera Klapity se domluvilo přátelské setkání a vzhledem k tomu, že jsme byli na řadě, tak se mladší a starší žáci obou týmu utkali na palubovce zlínské strojárny.

V neděli do zlínského „svatostánku florbalu“ dorazil klub ze slovenského Trenčína. Kluci měli možnost se utkat s novým soupeřem, ale i navázat kamarádské vztahy a potrénovat jazyk sousedů ze Slovenska 😊 Hned v úvodním utkání nastoupili mladší žáci v mixu s U14 proti trenčínským v červených dresech. Utkání sebou přineslo všechny florbalové momenty… útočnou hru, hru z obran, parádní kombinace, branky a také úsměvy ze stran hráčů i trenérů. Kluci si odnesli nové zkušenosti. Za zmínku stojí nejmladší ze zlínských Filda Janča, který ač vzrůstem drobnější lev z řad elévků, tak zaznamenal branku a byl platným týmovým parťákem v kruhu starších mazáků. 

V prvním utkání si zlínští odnesli „skalp“ Trenčína (6:1), po férovém a vyrovnaném souboji, kde se hra přelévala ze strany na stranu a obě družstva ukázala svůj potenciál a schopnosti kombinovat a hrát pohledný florbal.

Druhý zápas byl pro mnohé hráče překvapením, kdy se trenéři rozhodli pro československý mix, alá, dostaň nového spoluhráče. Kluci se najednou ocitli v mezinárodním týmu a třebas i pod jiným trenérem, či na jiném postu 😊 Poslední dějství utkání okořenila královská disciplína nájezdů všech účastníků. Všichni jsme si toto florbalové odpoledne řádně užili 😊 děkujeme soupeři za super florbalový den a přejeme v sezoně hodně úspěchů!

V kategorii starších žáků už byl vidět rychlejší florbal, plný pěkných kombinací, zákroků brankářů a branek. V  prvním utkání byli úspěšnější Lvi, když stejně staré borce z Trenčína přehráli 9:3, druhé utkání pak ale převrátili na svou stranu hosté z Trenčína a zvítězili na nájezdy 7:6. Nedělní odpoledne okomentovali trenéři U15 Honza Vondřejc a Dan Slováček 

"Již od začátku utkání jsme věděli, že dvojzápasy s Trenčínem nabídnou hodně pěkných akcí a krás tohoto sportu. To se nám také potvrdilo. Utkání bylo bohaté na ofenzivní akce a až na ospalejší pasáže, kterých bylo postupem času méně a méně, se nám povedlo tvořit a diktovat tempo hry. Je potřeba také zmínit mnoho šancí z hokejek soupeře, které skončily buď u zákroku brankáře, nebo na brankové konstrukci", ohodnotil florbalovou neděli Honza Vondřejc. 

Jak viděl hru svého týmu Dan Slováček? "S Honzou jsme ve hře viděli věci, na kterých pracujeme na tréninku a snažíme se je do hráčů dostat. Kluci předvedli kontrolovanou hru, kdy soupeře do šancí v podstatě nepouštěli. V první třetině měl Matěj Outrata skvělé zákroky a bránu uzavřel. To samé platí pro Davida Váňu, který odchytal zbylé dvě třetiny a blýskl se taktéž výbornými zákroky a kluci se na oba brankáře mohli spolehnout. Bohužel jsme se nevyvarovali polevení v nasazení. Kluci ale rychle pochopili, že takhle to nepůjde a zápas se sám nevyhraje. Proto kluci zabrali a soupeře jsme začali opět přehrávat. Chtěl bych poděkovat soupeři za skvělý zápas a věřím, že jsme s Trenčínem nezměřili síly naposledy". 

O vyjádření jsme poprosili také Petera Klapitu, trenéra obou mančaftů a velkého florbalového nadšence. "Je dobré aby chalani hrali aj so silnými súpermi mimo Slovenska a zlepšovali a posúvali sa tým výkonnostne ďalej. V našom západoslovenskom ligovom mikro regióne nemáme počas sezóny dostatok takýchto zápasov a tak sa snažím chlapcom aspoň takto pomôcť napredovať. Zápasy splnili presne to čo sme potrebovali! Súper predvádzal rýchly ofenzívny florbal, celoplošne nás napádal a hral výnorne na loptičke. Presne to čo v našej lige nikto nedokáže a presne to čo hráčov posúva ďalej. Víťazstvo v poslednom stretnutí v oklieštenej zostave ma milo prekvapilo a povzbudilo do ďalšej práce. Matesovi Koňaříkovi a celému Zlín Lions ďakujem za super nedeĺu plnú florbalu a už teraz sa tešíme na odvety."

"Jsem rád, že jsme se Peterkem na setkání domluvili, pro obě strany to byla skvělá zkušenost, když proti sobě kluci po delší době nastoupili. Během celého odpoledne byla v hledišti cítit přátelská atmosféra a kromě toho, že jsem viděl obě kategorie v akci, tak byl čas prohodit pár slov s rodiči. Určitě se do Trenčína vydáme k odvetkám, protože pro obě strany mají tyto zápasy smysl. Chtěl bych taky poděkovat všem trenérům za strávené odpoledne na hale a příkladnou péči o Lvíčata a také rodičům za vytvoření přátelské atmosféry", komentuje mezinárodní setkání šéftrenér klubu Matěj Koňařík.