Naše vize

Slovo zakladatelů

„Jako trenér nikdy nevíš, co v dětech probudíš…u nás v nich probouzíme mnohem víc než jen lva!“

Matěj, šéftrenér

„Florbal je pro nás více než jen sport, je to poslání a životní styl.“

Jarda, sportovní manažer

„V klubu Zlín Lions vidím velkou budoucnost. Dělám maximum pro jeho úspěch!“

Jan, marketing

„Nejsme kroužek!“

Florbalový klub Zlín Lions byl založen v pátek 13. 6. 2014. Projekt rozjeli Matěj Koňařík, Jaroslav Vaněk a Jan Krkoška, kteří stáli za zrozením florbalu ve Zlínském kraji, aktivně se podíleli na vzestupu klubu Panthers Otrokovice a sbírali zkušenosti v dalších klubech nejen v Česku, ale i v zahraničí. Matěj i Jarda mají mistrovské tituly v kategorii mužů a oba nahlédli do české reprezentace. Po ukončení hráčské kariéry se celá trojice sešla a rozhodla se posílit florbalové prostředí ve Zlínském kraji, vybudovat perspektivní klub na vysoké úrovni a především udržet děti Zlínského kraje u florbalu. Lvíčata jsou vychovávána nejen po sportovní stránce, ale především po té lidské. Všichni zakladatelé si jsou vědomi, jak jejich životy sport ovlivnil v pozitivním směru, dodal jim sebevědomí, pracovitost a týmového ducha, což jsou atributy zlepšující život každého člověka. Záměr trenérů klubu Zlín Lions je tak jasná, stoupat s úrovní florbalových dovedností, růst členské základny a orientace na rozvoj základních lidských vlastností. Těchto cílů je dosaženo maximálním úsilím v každodenní práci, náročnou přípravou na tréninky, vlastním zvyšování odbornosti a rozvojem osobnosti, využíváním nabytých zkušeností a snahou o vytvoření co nejpříjemnějšího prostředí pro všechny členy, funkcionáře, rodiče i fanoušky klubu. Svou práci bereme vážně, protože…nejsme kroužek, jsme ambiciózní klub!

Všestranný sportovní rozvoj

Naši trenéři znají ontogenetický vývoj, který u každého jedince zvlášť respektují. Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a hlavně tak, aby se děti rozvíjely hlavně v nejmladších kategoriích všestranně. I proto minimálně jednou týdně čekají na lvíčata prožitkově orientovaná cvičení, díky kterým se bude jejich sportovní rozvoj ubírat tím správným směrem.

Dbáme na rozvoj osobnosti

Naši trenéři rozvíjejí nejen pohybové schopnosti a dovednosti, ale zaměřují se i na osobnostní rozvoj. Lvíčata jsou tak učena k disciplíně, týmovému duchu a pokoře. Současně navazují nové sociální vztahy díky tomu, že získávají nové kamarády a stávají se členem organizované skupiny.

Trenérský tým

Hlavním trenérem je Matěj Koňařík, majitel trenérské licence B, který dokončuje fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně a zároveň působí jako učitel tělocviku na Střední zdravotnické škole ve Zlíně. Naši trenéři jsou bývalí vrcholoví hráči florbalu. Přesně vědí, jak docílit toho, aby se Vaše dítě rozvíjelo tím správným směrem a získávalo florbalové dovednosti, které na sebe budou smysluplně navazovat. Tým vhodně doplňují rodiče lvíčat, ctí stejná pravidla, mají chuť se dále vzdělávat a zlepšovat. Brankáři florbalu jsou samostatnou kapitolou a rozumět jejich nátuře je potřeba v širších souvislostech. Proto se jim věnuje Honza, který strávil v brance 16 let a poznal, jaké to je začínat od nuly a dostat se až téměř na vrchol.

Organizace klubu

Založit jakýkoliv sportovní klub znamená spoustu úkolů, které nejsou naoko vidět, ale jsou součástí každodenního života. Poctivou prací se snažíme o vytvoření podmínek na vysoké úrovni. Uvědomujeme si, že pro sportovní i lidský rozvoj je zapotřebí zajistit a nastavit takové podmínky, které toto umožní. Našim cílem v této oblasti je zabezpečení všeho potřebného tak, aby se trenéři mohli věnovat kvalitně své práci a nemuseli řešili žádné další úkoly. Snažíme se o kvalitní marketingovou propagaci klubu a budujeme nejen skupinu florbalistů, ale především značku, která bude mít svou hodnotu.

Florbal hrou

Florbal hrou je motto, které vyznává právě šéftrenér klubu Matěj Koňařík. Naším cílem je to, aby si děti nejen k florbalu, ale pohybu všeobecně získaly pozitivní vztah. A o to nám jde především, aby se všichni florbalem bavili…

_KRA9970a