Lvi se s Hlukem prali do posledních sekund

Po minulém dvoukole, kdy ve Zlíně vyhrál první i třetí tým tabulky, pro změnu přijel do Zlína tým na druhém místě v průběžné tabulce, a to z nedalekého Hluku. Rivalita v obou táborech byla viditelná, zvláště když hodně lídrů obou týmů prošlo nedalekými Otrokovicemi a mnozí z nich tak byli ještě před nějakým tím rokem spoluhráči. Na hřišti tak bylo vidět utkání, kdy každou polovinu byl jeden tým lepší, nakonec celkově hosté z Hluku.

Média často musí fotit až za ochrannou sítí

ZLÍN LIONS vs. FBK SPARTAK HLUK 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)

branky (asistence) Zlín Lions: 
9. Tkadlec (Roth), 23. Vaněk, 33. Horník (Ondroušek), 46. Vaněk (Graclík)

branky (asistence) FBK Spartak Hluk: 
13. Olbert (Rochovanský), 20. Olbert (Duda), 31. Krchňáček P. (Krchňáček M.), 32. Janča (Krchňáček P.), 35. Holý (Olbert), 60. Krchňáček P. (Olbert)

rozhodčí: Hollósy Adam, Vidlař Jiří
vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 48

Již v šatně před utkáním si Lvi slíbili, že naváží na minulé utkání s Letkou, kdy dvě třetiny drželi s lídrem tabulky vyrovnaný stav. A vskutku dlouho se jim to dařilo, neboť defenzívně laděnou taktikou s následnými rychlými brejky sice nechali iniciativu v utkání na holích Hluku, ale v úvodních minutách měli více dobrý příležitostí, problémem však bylo trefit branku. Prakticky druhou střelou v utkání, která mířila mezi tyče z hole Tkadlece, se v deváté minutě ujali vedení. Hluk to vyburcovalo ke zlepšenému výkonu a do konce úvodní části hodně Lvům zatápěl. Nejdříve z tlaku vyrovnal a nakonec i těsně před přestávkou šťastně strhl vedení na svou stranu.

Druhá část z pohledu Lvů povedená určitě nebyla. V úvodu nejdříve dokázali Vaňkem srovnat stav, když tak potrestali „minelu“ v rozehrávce Hluku, ale další minuty patřily spíše hostům. Ti dokázali do konce druhé části vstřelit tři branky, domácí kontrovali jen Horníkovou „podvíkovkou“. Hala tak opět mohla slyšet řev Lva, jak už tradičně k domácímu kapitánovi patří. Typickým úkazem této třetiny byly přestřelené branky z holí zlínských hráčů. Tento problém je už sráží několik utkání za sebou a mnohdy to je rozhodujícím prvkem střetnutí. Dalo by se říci i dnes, neboť pokud by alespoň čtvrtinu svých střel mířících nad Podškubkovu svatyni dnes Lvi stlačili do brány, byly by to branky beroucí tři body z utkání. Bohužel tomu tak nebylo, a tak po druhé části bylo před Lvy dvoubrankové manko.

Třetí Zlíňáci špatně nezačali a když v šesté minutě hned po čtyřech sekundách využili přesilovou hru, bylo utkání znovu otevřené. A hosté jim dovolili luxus ještě dalších dvou vyloučení, ovšem sehrané přesilové hry už byly jalové, prakticky bez pořádného ohrožení Podškubkovy brány. Bylo to ranou na psychiku domácích a mohli v následných momentech děkovat především veteránovi Honzovi Krkoškovi v domácí bráně, který v herním útlumu domácích zaznamenal několik vynikajících zákroků směle kandidujících na „zlatou helmu“. Pět minut před koncem se už domácí pomalu začali chystat na případnou hru v šesti hráčích, ale vše utnul Tkadlec svým zbytečným vyloučením, a tak před Lvy bylo oslabení. To nakonec zvládli, ale do závěrečného tlaku jim zbývalo něco přes minutu a míček byl na hokejkách hráčů z Hluku. Přesto se pokusili ještě o hru v šesti hráčích, ale situace nebyla dostatečně připravená a nakonec inkasovaná branka do prázdné svatyně zpečetila utkání, které si Lvi prohrát nezasloužili, jen být o trošku více efektivní.

Průběh celého utkání lze nalézt v rámci textového onlinu.

Lví srdce v kabině, to je tým Zlín Lions

 

David Vlachopulos, vedoucí týmu Hluku, si byl vědom, že dnes pro jeho tým bylo šťastné vítězství: „Dnes se aktivita střídala asi po třetinách. V první začal aktivně soupeř, pak jsme se zlepšili a třetinu dohráli aktivněji. Ve jsme soupeře přehrávali, ale nedokázali jsme dostatečně odskočit. Ve třetí nás domácí začali přehrávat. Hlavně jsme ale odešli v obraně a bylo to nakonec hodně velké drama. Jsme každopádně rádi za tři body, i když dnes asi nebyly moc zasloužené. Přejeme soupeři štěstí do zbytku sezóny.

Konečné shrnutí přidal Zbyněk Macura, trenér zlínských Lvů: „Souhlasím, že dnes vyrovnané utkání. Hosté uhráli hodně situací zkušeností, my bychom potřebovali zlepšit efektivitu zakončení. Na tréninku nám to střílí, ale v zápase je těžké trefit branku. Hluku přejeme štěstí v kvalifikaci o Národní ligu, stejně jako Letka na to výkonnostně mají. Příští domácí dvojutkání s Šumperkem a Uničovem chceme vyhrát.